Путања

Титула, име и презиме:
др Марија Мандарић
Наставничко звање: Ванредни професор
Ужа научна област: Пословна економија и управљање
Број кабинета: 2
Термин консултација: Уторком 11-13ч
Curriculum vitae: CV-српски
Датум избора у звање: 13.12.2017.г

Биографија

Основне академске студије
Економски факултет Универзитета у Крагујевцу
дипломирала 2001. године
Магистарске студије
Економски факултет Универзитета у Београду
магистрирала 2007. године
Докторска дисертација
Економски факултет Универзитета у Београду
докторирала 2012.године

Ангажованост на предметима

• Истраживање туристичког тржишта (ОАС)
  • Бренд менаџмент (ОАС)
  • Управљање односима са корисницима здравствених услуга (МАС)
  • Брендирање у туризму и хотелијерству (ДАС)

Истраживачко интересовање

• Маркетинг менаџмент
  • Бренд менаџмент
  • Истраживање туристичког тржишта

Одабране референце

• Перић, Г., Мандарић, М. (2020). Challenges in Tourist Destination Branding in Serbia: The Case of Prolom Banja. Економика предузећа, год. LXVIII, бр. 5-6 2020, стр.305-319.
  • Јојић Новаковић, Ђ., Мандарић М. (2019), Do events contribute to the brand of Novi Sad? A millennials` perspective, Hotel and Tourism Management, University of Kragujevac – Faculty of Hotel Management and Tourism in Vrnjačka Banja, 7 (1), pp. 47-59.
  • Мандарић, М., Милићевић, С., Секулић, Д. (2017). Traditional values in the function of promotion of Šumadija and Pomoravlje as rural tourism destinations.  Економика пољопривреде, год. 64, бр. 2 (405-860) 2017, стр. 787-803.
  • Мандарић, М., Стаменковић, И. (2017). Истраживање значаја манифестација за развој и брендирање града Ниша као туристичке дестинације, Менаџмент у хотелијерству и туризму, 5 (1), стр. 07-19.
  • Мандарић, М., (2016). Стратегијски бренд менаџментт, монографија, Универзитет у Крагујевцу, Факултет за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи

Учешће на пројектима

• 544543-TEMPUS-1-2013-1-RS-TEMPUS-JPCR “Modernization and harmonization of tourism study programmes in Serbia-MHTSPS"
  • Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде „Оснаживање привредника у пољопривреди и туризму анализом навика потрошача пољопривредних производа и испитивањем квалитета и безбедности“