Путања

Отворен позив за мобилност ванмрежних (freemover) кандидата у оквиру CEEPUS програма

Студенти и наставно особље са државних високошколских установа у Републици Србији који желе да мобилност реализују на некој од иностраних установа које не учествују у раду истих CEEPUS мрежа као и њихова матична установа могу се пријавити за мобилност у склопу CEEPUS програма као ванмрежни, тј. freemover кандидати.

Пријаве за мобилност се подносе искључиво електронским путем, преко званичне странице CEEPUS програма, а крајњи рок за подношење пријава је 30. новембар 2022. године.

Кандидати за freemover мобилност требало би да имају у виду да се пријаве за freemover мобилности у већини CEEPUS земаља одобравају за боравке током летњег семестра. Ради добијања детаљнијих информација o реализацији freemover мобилности у конкретнoj земљи, кандидати се могу обратити Националној CEEPUS канцеларији државе у којој желе да бораве, чији контакти су доступни на Contact страници званичног CEEPUS сајта.

Више информација о овом позиву можете наћи овде.