У оквиру програма популаризације науке и подстицања за историју српске науке, Центар за научноистраживачки рад Српске академије науке и уметности и Универзитета у Крагујевцу, организовао је промоцију 18. књиге из едиције "Живот и дело српских научника" на Факултету за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи.
Поздравне речи у име домаћина присутнима су упутили проф. др Драго Цвијановић, декан Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи и академик Милош Ђуран, управник Центра за научноистраживачки рад САНУ, а о едицији „Живот и дело српских научника“ говорили су академик Иван Гутман, проф. др Горица Ђелић, ПМФ у Крагујевцу и Јелена Боровић Димић, виши кустос Замка културе у Врњачкој Бањи.
На промоцији било је речи о знаменитим научницима заступљеним у едицији. Говорило се о тројици научника, први је Атанасије Николић, свестрана личност и један од највећих великана српске науке 19. века, који је био ректор првог Лицеја, прве високошколске институције основане у Србији 1838. године, о чијем животу и стваралаштву је реч имао академик Иван Гутман. Други научник о коме је било говора је Јосиф Панчић, познати ботаничар и лекар, о чијем доприносу српској науци је говорила проф. др Горица Ђелић са Природно-математичког факултета у Крагујевцу. На крају представљен је допринос породице Арновљевић, која је изнедрила значајна имена у српској медицини. О лекару Војиславу Арновљевићу, оснивачу и утемељитељу кардиологије и медицине спорта у Србији, говорила је Јелена Боровић Димић, виши кустос Замка културе у Врњачкој Бањи.