Студенти Факултета за хотелијерство и туризам учесници Међународног омладинског самита Отворени свет

На Златибору је од 27-31. октобра 2022. године, одржан први Међународни омладински самит Отворени свет, у организацији Фондације „Заједно за младе – проф. др Даница Грујичић“, на коме су учешће узели и студенти Универзитета у Крагујевцу.

Самит најуспешнијих младих из Србије, региона и света понудио је квалитетан садржај који ће сваком од учесника бити добра полазна основа за даљи рад и усавршавање у струци за коју су се определили.
На Самиту су били присутни најбољи студенти универзитета из Србије, региона и света као и водећи кадрови омладинских и невладиних организација.

На панелу који је носио назив КАКВО НАМ ОБРАЗОВАЊЕ ТРЕБА?, учешће је узео и проф. др Ненад Филиповић, ректор Универзитета у Крагујевцу, заједно са проф. др Владаном Ђокићем, ректором Универзитета у Београду и Мирјаном Катић, директорком Математичке гимназије у Београду.

На првом Међународном омладинском самиту Отворени свет, учествовало је 40 студената са свих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу.

Извор: Универзитет у Крагујевцу