Путања

Титула, име и презиме:
др Весна Миловановић
Наставничко звање: Доцент
Ужа научна област: Пословна економија и управљање
Број кабинета: 14
Термин консултација: Петком: 10-12ч
Curriculum vitae: CV-српски; CV-english
Датум избора у звање: 19.11.2018.г

Биографија

Датум и место рођења
18.01.1984. Крагујевац
Основне академске студије
Факултет за економију и међународне односе, Економски Универзитет у Кракову,  дипломирала 2006. г.
Мастер академске студије
Факултет за економију и међународне односе, Економски Универзитет у Кракову,  дипломирала 2008. г.
Докторске академске студије
Економски факултет Универзитета у  Крагујевцу, докторирала 2018. г.
Кретање у запослењу
Capgemini - Consulting. Technology. Outsourcing, 2007 – 2009.
Факултет за Менаџмент и друштвену комуникацију, Краковски универзитет Андреј Фрич Моџевски, 2009.
Variant S.A. 2006 – 2009.
Variant & Frog d.o.o. 2009 – 2011.
Факултет за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи, Универзитет у Крагујевцу, 2011 –
Економски факултет, Универзитет у Крагујевцу, 2016-2019.
Стечено звање асистента 2011. г.
Стечено звање доцента 2018. г.

Ангажованост на предметима

• Менаџмент у хотелијерству
  • Менаџмент квалитетом

Истраживачко интересовање

• Менаџмент квалитетом, пословна изврсност, стратегијски менаџмент, хотелски менаџмент и менаџмент перформансама

Одабране референце

• Milovanović, V. (2017, Jun). The Impact of Human Capital on Tourism Development. In D. Cvijanović, Ružić, C. Amdreeski, D. Gnjatović, & T. Stanišić (Eds.), Tourism in Function of Development of the Republic of Serbia: Tourism product as a factor of competitiveness of the Serbian economy and experiences of other countries. Thematic proceedings of the 2nd international scientific conference (pp. 54–72). Vrnjačka Banja, Serbia: University of Kragujevac – Faculty of Hotel Management and Tourism in Vrnjačka Banja.
    download link
  • Mandarić, M., Milovanović, V. (2016, Jun). The Role of CSR in the Development of Sustainable Tourism in Serbia. In D. Cvijanović (Ed.), Tourism in Function of Development of the Republic of Serbia: Spa tourism in Serbia and experiences of other countries. Thematic proceedings of the 1st international scientific conference (pp. 412–429). Vrnjačka Banja, Serbia: University of Kragujevac – Faculty of Hotel Management and Tourism in Vrnjačka Banja.
    download link
  • Milovanović, V. (2014). Corporate social responsibility as an element of total quality management. In D. Fatuła & Krstić (Eds.), Socially Responsible Business (pp. 43–56). Karkow, Poland: Krakow Society for Education – AFM Publishing House.
    download link
  • Mandaric, M., Milovanovic, V., & Sekulic, D. (2013). Contribution of Brand Performance to Business Performances of Serbian Companies. Metalurgia International18(4), 72–
    download link
  • Milovanović, V., & Janošević, S. (2019). Total quality management in the function of value creation: View from the strategic management perspective. Ekonomika preduzeća, 68(3–4), 319–
    download link
  • Sekulić, D., Mandarić, M., & Milovanović, V. (2016). Motivation of travelers for participation in wine tourism in Serbia. Economics of Agriculture63(4), 1237–
    download link
  • Sekulić, D., Milovanović, V., & Milićević, S. (2015). Uloga stručne prakse u obrazovanju budućeg kadra u hotelijerstvu i turizmu. Nastava i vaspitanje64(2), 371–
    download link
  • Milovanović, V. (2014). Total quality management as a profitability factor in the hotel industry. Industrija42(3), 115–
    download link
  • Dimitrijević, D., Milovanović, V., & Stančić, V. (2015). The Role of A Company’s Internal Control System in Fraud Prevention. Financial Internet Quarterly „e-Finanse”, 11(3), 34–44.
    download link
  • Milovanović, V. (2014). Achieving total quality management through implementation of ISO 9001. Advanced Quality, 42(4), 19–24.

Учешће на пројектима

• Темпус пројекат: “Modernization and Harmonization of Tourism Study Programmes in Serbia – MHTSPS" (544543-TEMPUS-1-2013-1-RS-TEMPUS-JPCR) – члан пројектног тима.
  • Ревизијa Стратегије пољопривреде и руралног развоја општине  Лајковац – члан пројектног тима.
  • Стратегијa развоја туризма општине Рача – члан пројектног тима.

Чланства у организацијама

Штампа