141 студент Универзитета у Крагујевцу добитник стипендије Доситеја за академску 2021/22. годину

Фонд за младе таленте Републике Србије на 106. седници, одржаној 1. јуна 2022. године, усвојио је листу 1540 добитника стипендије по Конкурсу за стипендирање до 1050 студената завршне године основних академских студија и до 500 студената завршне године мастер академских студија са високошколских установа чији је оснивач Република Србија за школску 2021/22. годину.

Укупно 141 студент Универзитета у Крагујевцу добио је стипендију Фонда за младе таленте за академску 2021/22. годину.

Међу стипендираним студентима завршне године основних академских студија налази се 97 студената Универзитета у Крагујевцу и то:

• 33 студента Факултета медицинских наука
  • 18 студената Економског факултета
  • 17 студената Филолошко-уметничког факултета
  • 7 студената Природно-математичког факултета
  • 5 студената Факултета за хотелијерство и туризам
  • 4 студената Факултета инжењерских наука
  • 4 студента Факултета техничких наука
  • 3 студента Правног факултета
  • 3 студента Факултета педагошких наука
  • 2 студента Педагошког факултета
  • 1 студент Факултета за машинство и грађевинарство.

Међу стипендираним студентима завршне године мастер академских студија налази се 44 студента Универзитета у Крагујевцу и то:

• 13 студената Економског факултета
  • 10 студената Филолошко-уметничког факултета
  • 4 студента Факултета педагошких наука
  • 4 студента Факултета за хотелијерство и туризам
  • 3 студента Природно-математичког факултета
  • 3 студента Факултета инжењерских наука
  • 2 студента Правног факултета
  • 1 студент Факултета медицинских наука,
  • 1 студент Агрономског факултета,
  • 1 студент Факултета техничких наука,
  • 1 студент Факултета за машинство и грађевинарство,
  • 1 студент Педагошког факултета.

Листу добитника стипендије Фонда за младе таленте можете погледати овде.

У складу са Одлуком Фонда висина стипендије износиће 32.000,00 динара нето месечно по студенту и биће исплаћивана током десет наставних месеци.

Универзитет у Крагујевцу честита свим добитницима стипендије Фонда за младе таленте и жели им успех у  даљем школовању и усавршавању.