Посета директора средњих школа нашем факултету

У уторак, 27.02.2024. године Факултет за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи посетили су директори средњих школа из Врњачке Бање, Краљева, Крагујевца, Параћина, Трстеника и Лесковца.

Госте су поздравили проф. др Драго Цвијановић, декан Факултета, проф. др Владимир Сенић, проректор Универзитета у Крагујевцу и проф. др Владимир Јаковљевић, декан Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу.

Циљ посете је учвршћивање сарадње Факултета са средњим школама кроз реализацију заједничких пројеката, унапређивање стручних профила у области хотелијерства и туризма као и у осталим областима у којима се пронађе заједнички интерес.

Такође, представљени су студијски програми факултета, стручна пракса студената, наука и међународна сарадња, Центар за истраживање и образовање у туризму, Лабораторија за гастрономију и Дегустациона сала.

Специјално за ту прилику, студенти гастрономског менаџмента гостима су уз дегустацију представили специјалитете српске - традиционалне кухиње.