Самит туризма и привреде у Врњачкој Бањи

Први регионални Самит туризма и привреде организован је у хотелу "Zepter" у Врњачкој Бањи у организацији продукцијске куће "Bella" уз подршку Општине и Туристичке организације Врњачка Бања.

Током два дана трајања, Самит је окупио преко 40 еминентних панелиста из света привреде, хотелијерства, гастрономије, туризма, као и студенте Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи и средњошколце завршних година туристичке средње школе.

Учесницима Самита обратио се и декан Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи, проф. др Драго Цвијановић који је истакао да је Факултет максимално спреман за образовање кадрова, и да поред бројних потенцијала без образовног човека нема напретка.

Као панелисти у оквиру актуелних тема "Образовање за одрживи развој у туризму", "Перспектива руралног туризма у Србији", "Актуелни туристички трендови и гастрономска селекција" учествовали су наши професори декан, проф. др Драго Цвијановић, проф. др Тамара Гајић и асистент, МсЦ Јован Бугарчић.