Сајам туризма у Солуну - Стручна ескурзија

У периоду од 17. до 21. новембра 2022. године организована је стручна екскурзија студената Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи, Универзитета у Крагујевцу у сарадњи са колегама са Универзитета Сингидунум и Високе - туристичке школе Београд.

Циљ екскурзије био је посета Сајму туризма „Philoxenia“ који се одржава у Солуну.

Међу излагачима били су Туристичка организација Србије,Туристичка организација Београда,ТО Сокобање, Привредна комора Србије, Туристичка организација Републике Српске, хотел Фонтана Врњачка Бања.

Поред Сајма туризма у Солуну, у оквиру стручне екскурзије организоване су и друге активности: Српско војничко гробље Зејтинлик; Метеори; Олимп; Хотел са пет звездица „Grand Palace“; Институт за национална и верска питања.

Такође, за студенте и професоре уприличен је и пријем у Конзулату Републике Србије у Солуну.

Студенти су показали велику заинтересованост за стручна путовања, а својим лепим понашањем оставили су веома позитивну слику о Факултету за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи, Универзитета у Крагујевцу.