Посета директора средњих школа

У понедељак, 07.11.2022. године Факултет за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи посетили су директори средњих школа из Врњачке Бање, Краљева, Крушевца, Крагујевца, Александровца, Деспотовца, Смедерева, Осечине и Лесковца.

Циљ посете је учвршћивање сарадње Факултета са средњим школама кроз реализацију заједничких пројеката, унапређивање стручних профила у области хотелијерства и туризма као и у осталим областима у којима се пронађе заједнички интерес.

Такође, представљени су студијски програми факултета, стручна пракса студената, наука и међународна сарадња и Центар за истраживање и образовање у туризму.

Специјално за ту прилику, студенти гастрономског менаџмента гостима су уз дегустацију представили специјалитете српске, турске и француске кухиње.